Dlaczego restauracja bezglutenowa i bez cukru?

Oczywiście, nie mamy nic do pszenicy, nie uważamy ją za zło czy niezdrowy produkt. Jednak w naszej polskiej gastronomii mąka pszenna ma tak ogromny monopol. Znajduje się w prawie każdym produkcie (pieczywo, pizza, naleśniki, burgery…), że w naszym odczuciu jest jej za dużo. A co za dużo to niezdrowo. Dlatego stworzyliśmy Placka, który tej mąki nie posiada i przy okazji jest całkowicie bezglutenowy (poza piwem) 🙂

restauracja bezglutenowa
  • Urozmaicone zdrowe jedzenie – w naszej restauracji stosujemy aktualnie 10 rodzajów mąk i 3 rodzaje zdrowych zamienników cukru. Pszenicy czy cukru nie dodajemy, ale mamy jedno danie (Naleśniki z nutellą, bananem i kokosem), które cukier zawiera.
  • Autorskie przepisy – posiłki przygotowujemy wg naszych autorskich receptur (100% glutenfree). Znajdziesz u nas zarówno klasyczne grubo tarte placki ziemniaczane z siemieniem lnianym, ale również niespotykaną nigdzie indziej pizzę na spodzie kokosowym.
  • Myślimy o klimaciedbanie o naszą planetę bierzemy sobie bardzo do serca – tutaj piszemy więcej na ten temat
  • Gry planszowe – w lokalu na Was czeka ponad 100 gier planszowych. Od szybkich prostych do trudnych na wielogodzinną rozgrywkę, dobre w oczekiwaniu na jedzenie, jak i na spotkanie z przyjaciółmi.
  • Blisko centrum Katowic z dala od tłumówznajdujemy się na 1 piętrze w pawilonie na osiedlu Gwiazdy w Katowicach.
  • Propagujemy język migowyw lokalu znajdziesz coś, co pozwoli Ci nauczyć się podstawy tego języka. Organizujemy cyklicznie warsztaty PJM (Polski Język Migowy), oferujemy zniżki dla osób migających, a także zatrudniamy osoby niesłyszące na naszej kuchni.
  • Jesteśmy przyjaźni pieskomw lokalu możesz przebywać ze swoim pupilem, a my zadbamy o miskę z wodą.