Dlaczego restauracja bezglutenowa i bez cukru?

 

Nie mamy nic do pszenicy, nie uważamy ją za zło czy niezdrowy produkt. Jednakże na polskim rynku gastronomicznym dominują pizzerie, burgerownie i kebaby wszystko na bazie pszenicy. Kawiarnie prześcigają się w kwestiach wizualnych ciast, ale to dalej produkty z mąki pszennej i co gorsza z dużą ilością dodawanego cukru.

Czasem znajdą się sklepy czy miejsca, które chwalą się tym, że mają chleb kukurydziany, naleśniki gryczane czy pizze alternatywne, ale gdy dopytujesz ile tam jest tych wspaniałych składników to najczęściej poniżej 5%, a najwięcej i tak w nich pszenicy!  Czy te produkty naprawdę powinny nazywać się kukurydzianymi czy gryczanymi produktami? Według nas nie...

My mamy dość takich restauracji czy kawiarni, więc stworzyliśmy coś totalnie odmiennego. Dania znane wszystkim w postaci:

Nasza kuchnia składa się z ponad 10 rodzajów mąk: amarantusowa, jaglana, lniana, gryczana, kokosowa, migdałowa, owsiana, tapioka, ziemniaczana, migdałowa, ryżowa. Jeśli któryś produkt nazywamy daną mąką to masz pewność, że jest niej najwięcej z nich wszystkich. Zamiast cukru używamy tylko zdrowych zamienników w postaci ksylitolu, erytrytolu, maltinolu czy stewii. A jeśli interesują Ciebie wartości makro składników poszczególnych dań to możesz je sprawdzić w naszym kalkulatorze kalorii.

 

 

Katowice ma coś więcej niż restauracje

 

  • Zdrowe jedzenie - jak już wiesz u nas znajdziesz zbilansowane i pełnowartościowe posiłki, ale warto wiedzieć, że część naszego jedzenia kwalifikuje się do diet typu: bezglutenu, bez cukru, bez mleka, keto, fit, wegetariańskie, wegańskie
  • Autorskie przepisy - posiłki przygotowujemy wg. naszych autorskich receptur
  • Myślimy o klimacie - segregacja śmieci, ekologiczne opakowania to standard, który powinna spełniać każda restauracja. My to robimy i chcemy robić więcej!
  • Gry planszowe - w lokalu na Was czeka ponad 100 gier planszowych. Od szybkich prostych do trudnych na wielogodzinną rozgrywkę, dobre w oczekiwaniu na jedzenie, jak i na spotkanie z przyjaciółmi.
  • Polski język migowy - w lokalu znajdziesz coś, co pozwoli Ci nauczyć się podstawy tego języka. Organizujemy cyklicznie warsztaty PJM (Polski Język Migowy), oferujemy zniżki dla osób migających, a także zatrudniamy osoby niesłyszące na naszej kuchni.
  • Jesteśmy przyjaźni pieskom – w lokalu możesz przebywać ze swoim pupilem, a my zadbamy o miskę z wodą.

Zarezerwuj stolik