Wyjątkowy skład naszych dań

 

 • Naleśniki na słono w dwóch wariantach do wyboru:
  Klasyczne
  na bazie autorskie mieszanki mąk z amarantusa, gryki, kaszy jaglanej i ryżu
  KETO na bazie orzechów arachidowych i nerkowca, mleka kokosowego, jajek i szpinaku
 • Pierogi gryczane neutralne w smaku, gdzie głównym składnikiem jest kasza gryczana
 • Pizza na spodzie owsianym - wysoko jakościowe ciasto na pizzę gdzie głównym składnikiem mąka owsiana, dodatkowo w składzie znajdziecie siemie lniane (tzw. superfood) oraz skrobię z tapioki
 • Pizza na spodzie kokosowym (KETO) - pizza w konsystencji i smaku inna niż klasyczne odpowiedniki, idealna dla osób ceniących delikatność potraw oraz tych na diecie niskowęglowodanowej
 • Naleśniki na słodko - w tych samych wariantach co naleśniki słone, ale dodatkowo słodzone zdrowymi zamiennikami cukru w postaci: ksylitolu, erytrytolu i stewii
 • Placki bananowo-jaglane - zdrowszy odpowiednich amerykańskich pancakes na bazie kaszy jaglanej i banana
 • Chleby bezglutenowe - na zamówienie co 2 tygodnie

 

Na jaką dietę nasze pyszne dania?

Nasze jedzenie jest tworzone przez pasje do zdrowego jedzenia. Fundamentalnym założeniem PLACKA jest tworzenie dań równie smacznych co ich pszeniczne odpowiedniki. Wszystkie nasze dania są przedewszystkim całkowicie bezglutenowe, nasza restauracja jest certyfikowanym miejscem przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej w ich programie Menu bez glutenu. I w tym miejscu chcemy uprzedzić najczęstszą obawę wśród naszych gości jakim jest mąka owsiana oraz grzanki w zupach... Bez obaw są w 100% bezglutenowe :)

 

Inne diety

W naszej pizzerio naleśnikarni w Katowicach znajdziesz wiele dań, które są świetne pod kątem wielu różnych diet. Warto wiedzieć, że nie każdy z naszych pracowników ma praktyczną wiedzę w temacie poszczególnych diet, więc prosimy o trochę wyrozumiałości w tej kwestii. 
Przygotowaliśmy poniżej tabelki pomocnicze, które pomogą Tobie z wyborem odpowiedniego dania jeśli trzymasz się danej diety, a Kalkulator kalorii (na dole strony) przybliży Tobie wartość energetyczną poszczególnych pozycji.

 


 

Dieta bez cukru

Warto wiedzieć, że pewne produkty takie jak owoce zawierają naturalnie występujące cukry, które u nas występują. U nas praktycznie wszystko jest bez jego dodatku, zarówno słodkości jak wszelkiego rodzaju sosy czy farsze. Jedynym daniem z dodatkiem cukru trzcinowego jest pizza na spodzie owsianym, ale zawiera go jedynie 1,5g na całą pizze i służy do rozrostu ciasta drodżowego. 

W kwestii napojów większość napojów jest bez jego dodatku poza Coca Colą oraz Herbat Zimowych (zawierają syropy smakowe). Na życzenie dajemy również cukier trzcinowy do kawy czy herbaty.

 

Dieta bez jajek


i wiele innych

Nasze jedzenie jest bardzo zbilansowane, wśród naszych gości są jeszcze osoby z wielu innych diet, którzy znając idee PLACKA i skład poszczególnych produktów mogą jeść bezpiecznie dla swojego organizmu. Część naszych dań jest wegetariańska (poznasz je po wypisanym składzie) lub wegańska (zostały specjalnie oznaczone w menu), ale warto zwrócić uwagę na opis kategorii lub oznaczenia w menu, gdyż pewne dodatki takie jak śmietana czy grzanki nie są w pełni wegańskie.