Lokal z planszówkami - Katowice (os. Gwiazdy)

Jeśli szukasz miejsca do zagrania w gry planszowe, gdzie przy okazji jest dobre jedzenie oraz piwo to zapraszamy do PLACKA.

planszówki katowice

Planszówki na gwiazdach

Od kilku lat regularnie spotykamy się na wspólnym graniu w planszówki w każdy czwartek. Podczas tych cotygodniowych spotkań tłumaczymy Wam zasady wszystkich naszych gier planszowych (tłumaczenie odbywa się w dwóch językach, z uwagi na duże zainteresowanie eventem wśród osób z zagranicy), integrujemy się oraz szlifujemy języki obce (m.in. angielski, francuski). Stali uczestnicy otrzymują również niewielki rabat na czas naszych czwartkowych spotkań :)

Liga Carcassonne

Aktualnie w Placku trwa pierwszy sezon rozgrywek ligowych w grę Carcassonne. Gracze rywalizują o dostanie się do finałowej ósemki, gdzie zawalczą o gry wydawnictwa Bard Centrum Gier, vouchery do naszej restauracji oraz pamiątkowy puchar.

carcassonne katowice

Nie musisz być na wszystkich 6 turniejach, aby awansować do finałów!!!

 Liga Neuroshima HEX

Trwa również pierwszy sezon rozgrywek ligowych w grę Neuroshima Hex. Gracze rywalizują o dostanie się do finałowej ósemki, gdzie zawalczą o gry wydawnictwa Portal Games, vouchery do naszej restauracji oraz pamiątkowy puchar.

Nie musisz być na wszystkich 6 turniejach, aby awansować do finałów!!!

Planszowy Maniak

Planszowy Maniak to unikatowy cykl rozgrywek, w którym uczestnicy co turniej uczestnicy rywalizują w innej grze o vouchery do Placka. Po każdym turnieju w zależności od zajętego miejsca gracze utrzymują punkty do głównego rankingu. 10 graczy, którzy w całym cyklu uzyskają najwięcej punktów zdobywają nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzymuje również Puchar Planszowego Maniaka!

gry planszowe katowice

Zapisy na każdy turniej Planszowego Maniaka odbywają się osobno, więc możesz wybrać, które turnieje Cię interesują i wziąć w nich udział. Więcej informacji na temat drugiej edycji Planszowego Maniaka już wkrótce! Weź udział w naszym flagowym cyklu turniejów, pokaż innym kto jest prawdziwym planszowym maniakiem i dołącz do Marcina w naszej Sali Chwały!!!

Eliminacje Mistrzostw Polski

Regularnie w Katowicach organizowane są u nas turnieje rangi eliminacji mistrzostw Polski w gry planszowe takie jak:
- Carcassonne
- Neuroshima Hex
- Osadnicy z Catanu

Eliminacje w powyższe gry są brane pod uwagę w punktacji w cyklu Planszowy Maniak ( tu może być opcja, że klikasz i „Planszowy Maniak” i Cię przekieruje ). Więcej informacji na temat drugiej edycji Planszowego Maniaka już wkrótce! Przyjdź na eliminacje mistrzostw Polski w swoją ulubioną grę do placka i zostań następnym mistrzem kraju!!

Ciekawostka: W sezonie 2022 w Placku odbyły się największe eliminacje mistrzostw Polski w Carcassonne. Były to jedyne eliminacje, w których awans na mistrzostwa uzyskało aż 3 zawodników.

Nocne Granie w Placku

W Placku odbywają się regularnie noce gier, podczas których tłumaczymy zasady gier planszowych z naszej restauracji i wspólnie gramy tak długo jak się tylko da :) Podczas nocy gier organizujemy również miniturniej z nagrodami w jedną prostą grę. Koniecznie śledź nasz profil, żeby wiedzieć na bieżąco o kolejnych nocach gier i innych wydarzeniach z grami planszowymi! 

planszówki katowice

Zarezerwuj stolik